Chystáte se nebo už studujete v Rakousku, Německu, Velké Británii nebo USA? Připravili jsme pro vás tipy na aplikace, které vám určitě nesmí chybět v telefonu.

Zaměřili jsme se na takové aplikace, které používají místní obyvatelé. Najdete s nimi jednoduše například nejlepší dopravní spojení nebo zajímavou událost ve vašem okolí. 

 

Rakousko

ÖBB Scotty + ÖBB

Potřebujete se dostat rychle z bodu A do bodu B? V aplikaci ÖBB Scotty najdete důležité informace o jízdních řádech veřejné dopravy v Rakousku, ať už chcete cestovat autobusem, tramvají, vlakem nebo lodí. A jízdenky? Ty si koupíte jednoduše díky aplikaci ÖBB.

Citybike Wien

Pokud jezdíte rádi na kole můžete ho využít jako efektivní náhradu za městskou hromadnou dopravu. Citybike Wien má více než 120 stanic po celé Vídni, kde si kolo můžete půjčit. 

iSKI Austria

Odpočiňte si od studia výletem na hory. V aplikaci iSKI Austria najdete informace o rakouských lyžařských střediscích i s webkamerami, předpovědí počasí a tipy na ubytování. Součástí aplikace je i GPS, v rámci které můžete sledovat svoji aktivitu na sjezdovkách. 

Gurkerl

Nakupujete raději online? Rohlík.cz nedávno expandoval i k našim sousedům. Najdete ho pod názvem Gurkerl - okurka. 

 

 

Německo

DBahn Navigator

Aplikace, která by vám při studiu v Německu neměla v telefonu rozhodně chybět, je DBahn Navigator. Umožní vám rezervovat si jízdenky na vlak, autobus, tramvaj nebo metro. Zároveň v ní najdete aktuální informace o jízdních řádech.

Lime

Po centru německých měst se nemusíte pohybovat pouze pěšky nebo městskou hromadnou dopravou. Můžete využít i oblíbený alternativní způsob dopravy - kolo, elektrický skútr nebo koloběžku. Půjčit si je můžete přes tuto aplikaci až v 16 německých městech. 

Wolt

Aplikaci Wolt vám asi nemusíme představovat. Wolt doručuje jídla v Berlíně, Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburku, Hannoveru, Kolíně a Mnichově.  

 

Velká Británie

Citymapper

Aplikace vám umožní naplánovat trasu pomocí všech druhů dopravy, od chůze a cyklistiky až po jízdu tramvají a sdílení automobilů. 

Deliveroo

Snad každý z nás si někdy rád objedná jídlo domů, proto je tato aplikace „must have“. Deliveroo nedoručuje jídlo pouze z klasických fastfoodů a restaurací, ale vybírat můžete i z široké nabídky mezinárodních kuchyní.

Eventbrite

S touto aplikací už vám žádná událost ve vašem okolí neunikne. Vybírat můžete z hudebních festivalů, koncertů, konferencí nebo i herních soutěží. A co je nejlepší? Po návratu ji nemusíte mazat, protože funguje i pro Česko. 

 

 

USA

Uber Eats

Oblíbený způsob doručení jídla až domů. Vybírat můžete z široké nabídky restaurací ve více než 500 amerických městech. 

Eventbrite

I USA patří mezi země, ve kterých můžete k vyhledávání nejrůznějších akcí využít tuto aplikaci. A jak jsme už psali u Velké Británie, vybírat je opravdu z čeho.

Cash app

Tato aplikace je v USA podle žebříčku nejlépe hodnocených aplikací dle similarweb.com na 1. místě mezi aplikacemi s finančním zaměřením. Můžete s ní jednoduše posílat a převádět peníze.

 

 

Máte tip na aplikaci nebo se chcete dozvědět více o studiu v jednotlivých zemích? Napište nám na hello@education.cz nebo na Facebook. 


Píšeme pro vás