Pokud jde o studium, moderní technologie mohou být někdy rozptýlením ale i obrovskou pomocí.

Rozhodli jsme se navázat na minisérii Jak efektivně studovat a získat ty nejlepší výsledky  a připravili jsme pro vás 8 dalších osvědčených aplikací, které pomáhají studentům po celém světě.

Evernote

Evernote asi nemusíme představovat, patří totiž mezi nejpopulárnější aplikace na organizování poznámek. 

 

Penultimate

Upřednostňujete rukopis před psaním na počítači? Vyzkoušejte tuto aplikaci od Evernote. Umožní vám zapisovat si poznámky ručně digitálním perem do vašeho tabletu a vy tak budete mít přístup ke svým poznámkách na jakémkoliv zařízení. 

 

Be Focused

Špatně se soustředíte? Zkuste aplikaci Be Focused. Práci si v ní rozdělíte na časově ohraničené dílčí úkoly, které oddělíte krátkými přestávkami. 

 

XMind

Myšlenkové mapy jsou jako nástroj při učení čím dál více populární. Vyzkoušejte místo papíru aplikaci, která je vybavena velkým množstvím funkcí, díky kterým se můžete graficky vyřádit.

 

 

Todoist 

Miliony lidí využívají tuto aplikaci a není se čemu divit. Pomůže vám s organizací naprosto čehokoli, a vy tak budete mít přehled, jaké úkoly jste už splnili a které na vás ještě čekají.

 

WolframAlpha

WolframAlpha je výpočetní aplikace. Stačí do ní napsat otázku, matematický vzorec nebo příklad a vygeneruje se vám odpověď i s postupem. 

 

Brainscape – Smart Flashcards

Využíváte k učení kartičky? Tak pro vás je tato aplikace must have. Můžete si vytvořit svoje vlastní kartičky nebo použít ty z obsáhlé nabídky. Navíc můžete své kartičky sdílet s ostatními nebo napříč zařízeními.

 

Exam Countdown Lite

S touto aplikací budete přesně vědět, kolik času vám zbývá do jednotlivých testů nebo zkoušek. Můžete si tak jednoduše rozvrhnout čas na učení a ostatní aktivity.

 

 

Tématu učení se věnoval i Valery v 8. díle EduPoradny. Objevte, jaké jsou největší mýty o učení. Zjistěte, jaký jste typ podle typologie R. Hamiltona a která forma učení je pro vás ta nejlepší. 

 

Jaké aplikace nebo triky pomáhají při učení vám? Podělte se o ně s námi i s ostatními na našem Facebooku nebo Instagramu


Píšeme pro vás