Prestižní internátní školy najdete v mnoha zemích světa – Kanada není výjimkou. Představujeme vám prestižní internátní školu Stanstead College. Připravte se na vysokou školu, zapojte se do hokejového týmu nebo si zasoutěžte v All-Campus House League a získejte přátele na celý život.

Stanstead College je internátní a denní škola, která poskytuje jedinečné vzdělávací prostředí studentům od 7. do 12. třídy. Nachází se ve stejnojmenném městečku čítajícím na 3 000 obyvatel v provincii Québec, pouhých 5 minut chůze od hranic s USA. V souladu s mottem školy – Sanitas, Sapientia, Religio – Health, Wisdom, Integrity – Stanstead staví svůj program na třech základních pilířích, jimiž jsou vzdělání, sport a aktivní život internátních studentů.

 

Standstead College - internátní střední škola v Kanadě

Zdroj: Stanstead College Facebook 

 

Absolventy střední školy se studenti na Stanstead stávají po úspěšném zakončení 11. ročníku. Poslední, tedy 12. ročník slouží především jako intenzivní příprava na vysokou školu. Stanstead ze studentů vychovává sebevědomé a disciplinované občany a otevírá jim dveře na špičkové univerzity po celém světě. O prestiži školy vypovídá i 100% úspěšnost absolventů u přijímacích řízení na vysoké školy.

 

Boarding School pro aktivní studenty: zasoutěžte si v uznávaném hokejovém týmu a rozvíjejte své dovednosti ve školních spolcích

 

Studenti na Stanstead College mají na výběr z mnoha sportovních týmů, včetně fotbalu, basketbalu, lakrosu nebo cross-country. Největší pýchou školy je ale hokejový program, který je považován za jeden z nejlepších napříč internáty v Kanadě. Špičkové tréninky pro chlapce i dívky, zkušení trenéři a moderní zázemí, to vše dělá z hokejových týmů na Stanstead College úctyhodné soupeře.

 

Hokejová střední internární škola Standstead College

Dvě ze studentek Standstead College byly součástí kanadského národního týmu U18, který zvítězil na Mistrovství světa 2022. Zdroj: Standstead College Facebook

 

Rezidenční život na Stanstead je velmi bohatý. V průběhu roku škola organizuje plno společenských a kulturních akcí, jako jsou All-Campus House League, zimní karneval nebo třeba bowling. Pro získání nových přátel a rozvoj dalších dovedností škola nabízí několik desítek školních spolků, mezi které patří vaření, rybaření, fotografie nebo jóga. Rezidenční život toho nabízí ale mnohem více – práci pro komunitu, zdravotním středisku nebo posilování ve školním fitku. 

 

Škola pro studenty přes léto také pořádá různorodé programy, například jazykový dobrodružný tábor a rozvojové hokejové kempy.

 

Rugby na Standstead College

 

Pojďte do toho s námi!

 

Ať už o studiu v zahraničí teprve začínáte uvažovat, nebo jste s hledáním již začali, naši zkušení poradci vám rádi s čímkoliv pomohou. 

 

Přečtěte si příběhy studentů na blogu, poslechněte si podcast nebo omrkněte náš EduPlán. Najděte svou vysněnou školu a přesvědčte se o výhodách studia v zahraničí na vlastní kůži. 

 
Píšeme pro vás