Studium střední školy online

Poslední dny se to jen hemží online kurzy nebo přesunem studia do onlinu. Ne všechny školy jsou na to ale připraveny. Výhodu mají teď ty, které jsou už zvyklé fungovat částečně v online prostředí, pro ostatní je to však velká zkouška. Na příklad, jak může vypadat přesun do onlinu na skotské univerzitě, se můžete dočíst v 9. díle Filipova Deníku.

 

S Education.cz můžete studovat střední školu na dálku. Nejde jen o kurzy, které najdete na internetu. Jedná se o plnohodnotné studium střední školy, stejně tak, jako byste byli v dané zemi a studovali ji s místními. Studovat lze různé online programy nebo pokud chcete, pouze vybrané předměty.Co tím získáte?

  • Nasbíráte body, které se vám budou hodit pro přijímací řízení na vysoké školy v UK nebo USA.
  • Certifikáty, které po ukončení studia získáte jsou běžně uznávány.
  • Studovat lze celé programy, ale také i jednotlivé předměty.
  • Zjistíte, jaká je úroveň studia v zahraničí, aniž byste museli vyjet za hranice.

 

macbook-study

 

 

Velká Británie

Ve Velké Británii lze získat klasický GCSE (General Certificate of Secondary Education) nebo ho můžete navýšit na tzv. A-level, který vám zajistí více bodů při přijímacím řízení na vysokou školu.

 

USA

V USA naopak získáváte kredity za splněné předměty (stejně jako v ČR na univerzitě) a při dokončení celého programu získáte americký High school diploma. I tady lze zvolit těžší úroveň – AP (Advanced Placement). 

 

 

Co se dá studovat?

Představte si zahraniční střední v UK a USA spíše jako českou výšku. Můžete si vybrat kurzy, které vedou k bližšímu zaměření jako například Beauty Therapy, Child care, Teaching Assistant nebo Accounting či Animal care.

 

Kurzy A-level pak zajistí UCAS body, které vám pomohou v přijetí na VŠ. Vybrat si můžete opět z různých specializací jako například zaměření na biologii, chemii, fyziku nebo matematiku v kombinaci s anglickým jazykem a literaturou, business studies, ekonomií, geografií nebo historií. Možné je takto studovat i právo, filosofii, psychologii či sociologii.

 

laptop-table

 

 

Jak to probíhá?

Kurz můžete absolvovat oficiální zkouškou v průběhu dvou let. Některý však lze zvládnout už za rok. Na to, aby jste se do kurzu zapsali nemusíte čekat na začátek školního roku nebo semestru, ani se nevyžadují žádné specifické podmínky. Začít můžete třeba právě teď. Také tempo studia je na vás. Od školy získáte veškeré potřebné materiály k učení a současně můžete látku kdykoliv konzultovat s vyučujícími, kteří jsou k dispozici online. Potřebné informace, jak se dostat na online střední školu najdete tady.

 

Tak co, jste připraveni překročit online hranice a jít si pro své zahraniční vzdělání?
Píšeme pro vás