Lokalita

Co v Berlíně neminout? Významným místem je určitě Braniborská brána, která vypráví historii Německa. Výhled na město vám zase zajistí výprava k budově říšského sněmu.

Město nabízí nespočet muzeí, dokonce celý ostrov pěti muzeí - Pergamonmuseum Museum, Bode-Museum, Neues Museum, Alte Nationalgalerie a Altes Museum. Mimo jiné Berlín nabízí mnohá místa, typická pro německou historii jako například “palác slz”, památník berlínské zdi nebo německé centrum odporu, kde se jednotlivci nebo celá hnutí postavila proti Třetí říši.

Ne celé město je však pokryto historií. Odpočinku si můžete dopřát v parku Tiergarten, kde je plno jezer a zeleně – ideální místo pro relax a piknik. Naopak Potsdamer Platz je místem, kde to žije. Je zde několik kaváren, obchodních center, kina a mnoho dalšího. Tradičním trhem je Markthalle Neun, kde můžete procvičit cizí jazyk a zažít německou kulturu.


Kampus

Campus Adlershof

Moderní a high-tec vybavený kampus zaměřující se na matematiku a přírodní vědy.

 

Campus Mitte

Je bohatý svou tradicí a domovem pro umění, humanitní vědy, právo, teologii a ekonomii.

 

Campus Nord

Zde je koncentrace všeho, co se zabývá studiem živých organismů – biologie, botaniky, zoologie, mikrobiologie, fyziologie, biochemie a příbuzných předmětů.

Tento kampus se stále buduje. Blízkost nemocnice Charité tak umožňuje lepší práci nejen lidem z výzkumu, ale všem studentům medicíny, kteří tak mají praktickou výuku na dosah ruky.

 

 

Podívejte se na video, které vás provede kampusem a ukáže, co všechno se na nich děje. Od studia, výzkumu až po spolupráce s mimouniverzitními partnery.

 


Instagram

@humboldt.uni

Karlsruher Institut für Technologie
předchozí škola
Freie Universität Berlin
další škola

Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci zahraničního studia zdarma

Kristýna Havlíková
Vedoucí týmu konzultantů
Kdy vás máme kontaktovat?