Fakulty

Univerzita nabízí 15 oddělení a škol, na kterých nabízí přes 170 studijních oborů. Díky její struktuře je možné poskytovat studium napříč obory a zlepšit tak studentskou zkušenost, kdy každý student může studovat kombinaci oborů a vytvářet nové synergie při výzkumu, výuce i podnikání. Současně tak vznikají i efektivnější sítě pro spolupráci.

Zde jsou jednotlivé fakulty, školy a oddělení.

 

Mathematics and Natural Sciences 

 

Engineering and Architecture

 

Life Sciences and Health Sciences

 

Social Sciences


Lokalita

Mnichov je hlavním městem Bavorska a je současně třetím největším městem v Německu. Kombinuje tradiční město s moderním high-tech a vítá i mnohé cizince. Možná vás také napadne, že jde o město s tradicí Oktoberfestu a bílých klobás. Mnichov je ale také domovem řady velkých společností a politických institucí.

Pro studenty se zde nabízí mnoho příležitostí právě díky zmíněným sídlům velkých firem, kde mají možnost získat zkušenosti nebo pracovní místa ať už se jedná o elektroniku, komunikaci, automobilový průmysl, či high-tech odvětví.

Mimo centrum města vás přilákají řeky, jezera a parky, kde se dá oddechnout od městského ruchu. K tomu je také blízko k Alpám, takže si můžete naplánovat i výlet do hor. Oblíbený je také surfing na vlně Isar” na uměle vytvořeném rameni řeky, kde můžete potkat surfaře v kteroukoli roční dobu.


Kampus

Na kampuse TUM je opravdu živo. Studenti pořádají festivaly, zapojují se do univerzitních orgánů, jsou součástí mnoha spolků nebo vytváří kreativní výzkumné projekty.

Díky Olympijským hrám v roce 1972 je v Mnichově postaven olympijský park. Ten teď slouží jako sportovní centrum a studenti, kteří holdují atletice mají jedinečnou možnost využívat prostory centra pro své tréninky. Mnozí sportovci tak získali četná ocenění v různých místech světa.

Milovníci hudby se mohou připojit do sboru, orchestru nebo do hudebních kapel. Umělci zase ocení technologické muzeum nebo muzeum architektury.

Každé jaro se sejde okolo 150 dobrovolníků k uspořádání pravidelných festivalů – TUNIX a GARNIX. Studenti se tak sejdou na festivalu plném hudby a zábavy s přáteli. Kromě toho také filmový klub pořádá během semestru promítání filmů všech možný žánrů od nízkonákladových filmů až po umělecká díla.


Instagram

@tu.muenchen

Charité – Universitätsmedizin Berlin
předchozí škola
Ludwig-Maximilians Universität München
další škola

Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci zahraničního studia zdarma

Kristýna Havlíková
Vedoucí týmu konzultantů
Kdy vás máme kontaktovat?