Fakulty


Lokalita

Kolumbijská univerzita v Morningside Heights byla založena jako King’s College v roce 1754 anglickým králem Jiřím II. Pátá nejstarší univerzita v Americe a nejstarší v New Yorku, Columbia vzdělávala některé z nejzásadnějších revolucionářských myslí USA, včetně Alexandra Hamiltona.

Co můžete naleznout v okolí univerzity? První ze zajímavostí jsou tunely, které v podzemí spojují určitá místa New Yorku. Díky zneužíváním tunelů studenty byly však některé uzavřeny. V roce 1914 zase univerzita získala dar od studentů v podobě slunečních hodin. Ty se následně staly setkávacím místem lidí z univerzity. Dalším prvkem, který stojí za návštěvu, je tzv. šeptací lavička, kterou daroval ročník studentů 1886 na jejich 25. výročí. Má tak skvělou akustiku, že když sedíte na jednom konci, slyšíte, co si říkají lidé na konci opačném.

V okolí se také nachází mnoho restaurací a barů. Přesto, že sesterstva a bratrstva, ve kterých zde studenti žijí, nepořádají mnoho studentských akcí, je zde hodně studentských spolků, které se o zábavu vždy postarají. V pěší dostupnosti naleznete i Riverside Park, the Hudson River, Harlem, Morningside Park a Central Park. Metrem se pak snadno dostanete do Queens nebo Brooklynu, na Times Square, Wall Street, do Washington Park a NYU crowd, Chinatown a do Zoologické zahrady v Bronxu.

Díky studentskému průkazu se snadno a levně dostanete do mnohých muzeí nebo na umělecké výstavy. Stejně jako do divadel nebo i například na farmářské trhy nebo na bazar, kde se slev dá využít.


Kampus


Instagram

@columbia

NYU - New York University
předchozí škola
Barnard College
další škola

Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci zahraničního studia zdarma

Kristýna Havlíková
Vedoucí týmu konzultantů
Kdy vás máme kontaktovat?