Fakulty


Lokalita

Hlavním místem pro setkání všech studentů je jistě Harvard square. Ať už budete letitými studenty, nebo právě začínáte, tak tohle je místo, kde se všichni opět najdou. Na Harvard Yard zase naleznete historickou sochu Johna Harvarda, o kterém kolují různé spekulace. Ať už jsou jakékoliv, tradičně lidé jdou a sáhnou si na jeho botu pro štěstí.

Samotný areál Harvard Yard má zhruba 0,1 km čtverečních a má 25 samostatných vstupů. Najdete zde knihovny a kostel, kde se konají i mnohé ceremonie.

Mimo jiné díky historii univerzity v jejím okolí narazíte na řadu historických a architektonických budov ať už jde o budovy knihoven, jiných kostelů, divadel a jídelen. (Memorial Church, Sanders Theater, Annenberg Hall, Memorial Transept, Annenberg Hall).

Pro studenty je zde také mnohé mimoškolní využití. Ať už vás zajímá sport, nebo tradiční tance z různých zemí, jazyky a umění – to vše zde najdete a můžete se zapojit do studijních spolků. Můžete se zapojit i do neziskového sektoru, kde jako dobrovolníci můžete například pomáhat ve studiu dětem s nevýhodami. Podnikavější duše zde mají podporu pro vytvoření vlastního start-upu a v podstatě vše, co si jen vymyslíte.


Kampus

Harvard nabízí celkem 12 domů z domovního systému. Jednotlivé domy tvoří vzdělávací environment pro každého. Některá místa jsou však více skrytá a ne všichni se o nich dozví hned na začátku. Tady jsou:

- Tower classrooms

- Newell Boathouse

- Beck-Warren House

- Adolphus Busch Courtyard

- The tiny cemetery

- Emerson Chapel

- Beanbag Alley

- The Class of 1959 Chapel at Harvard Business School

- Dudley Garden

Jaké pocity mají studenti z Harvardských domů? Podívejte se sami.

 

 

Mimo již zmíněné je zde také common space, který se snaží spojit studenty napříč obory na společných akcích a přijít tak k nápadům ke společnému rozvoji tohoto místa, které zajišťuje stále lepší a lepší zkušenost ze studia na Harvardu. 

 

Týmovou práci na inovacích si vyzkoušíte v innovations labu, kde se rozvíjí podnikatelské myšlenky, buduje se interakce mezi harvardskými studenty z různých fakult a členy Allston and Greater Boston komunity. 


Podcast

We Are Harvard


Instagram

@harvard


Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci zahraničního studia zdarma

Kristýna Havlíková
Vedoucí týmu konzultantů
Kdy vás máme kontaktovat?