Fakulty

King’s college je známá především díky vzdělávání v oblasti humanitních studií, práva, vědy (a to včetně širokých odvětví jako například psychiatrie, medicíny, zdravotní péče či zubního lékařství) a sociálních věd včetně mezinárodních vztahů. Hrála významnou roli v tvarování moderního života v Británii a stojí za objevy, jako jsou struktura DNA nebo výzkumy, které vedly k vynálezům rádia, televize, mobilních telefonů či radaru.

 

Arts & Humanities

Business

Dentistry, Oral & Craniofacial Sciences

Law

Life Sciences & Medicine

Natural & Mathematical Sciences

Nursing, Midwifery & Palliative Care

Psychiatry, Psychology & Neuroscience

Social Science & Public Policy


Lokalita

 

Být studentem King’s College znamená také stát se součástí jednoho z nejdynamičtějších měst. Nachází se téměř v centru Londýna, kde jsou 4 kampusy podél řeky Temže a 1 lokalizovaný na jih od města. S touto výhodnou polohou máte nespočet možností, jak si užít Londýn. Hlavní město Británie je totiž centrem, které přitahuje kulturu, byznys, politiku, media, sport i legální události z celého světa. Můžete navštívit mnohá muzea nebo univerzitní instituty, které vám pomohou ve vašem studiu. 

Pro dopravu v Londýně je nejpohodlnější použít metro. Dostanete se tak nejrychleji z jednoho konce na druhý a funguje téměř celý den. Jako studenti nezapomeňte využít Travel Card a Oyster Card. První slouží jako několikadenní zvýhodněná jízdenka, druhá možnost platí pro studenty, kterým dá slevu 30 % z plné ceny.


Kampus

Kromě barů a kaváren můžete využít i The Union Shop, kde lze zakoupit například oblečení v brandu King’s College, dárky, doplňky nebo vybrané potraviny. V Guy’s kampusu zase najdete zero-waste obchod.

Co najdete v kterém kampusu?

  • Denmark Hill – zde naleznete institut psychiatrie, psychologie a neurovědy a také dentální institut.
  • Guy’s – fakulty lidských věd, medicíny a dentálního institutu.
  • St Thomas’ – poblíž kampusu Waterloo jsou studia medicíny a zubního lékařství, stejně jako muzeum dedikované Florence Nightingalové (sociální reformátorka).
  • Strand – severně poblíž řeky Temže se nachází domov pro studia umění a vědeckých fakult.
  • Waterloo – fakulta, která byla domovem i pro Florence Nightingale – fakulta zdravotní péče a porodnictví.

Instagram

@lifeatkings

University of Manchester
předchozí škola
The University of Warwick
další škola

Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci zahraničního studia zdarma

Kristýna Havlíková
Vedoucí týmu konzultantů
Kdy vás máme kontaktovat?