Lokalita

LSE se nachází ve Westminsteru v centru Londýna, poblíž hranice mezi Covent Garden a Holborn. Tato oblast je historicky známá jako Clare Market.


Kampus

LSE kampus najdete poblíž řeky Temže, Covent Garden a Theaterland, the Royal Court of Justice a mnohých dalších londýnských památek. Všechny budovy se rozkládají mezi pár ulicemi. To dává dojem malého městečka, kde najdete úplně všechno. 

 

LSE vám dá pohled na panorama Londýna spíše než na přírodu. Přesto, že jde o živé centrum, většina ulic v okolí jsou pěší a neruší vás ruch dopravy. Blízkost soudu a finančních institucí dává skvělou příležitost především těm, kteří se chtějí věnovat politice a právu nebo finančnictví.

 

Nejde však jen o studium. Hned za rohem se nachází Covent Garden, divadla, památky a jiné zábavní atrakce. Pro volný čas můžete využít i mnohých jiných aktivit, takzvaných extracurricular activities. Máte možnost si vybrat z více než 200 společenství nebo začít své vlastní, dobrovolničit nebo si vybrat z veřejných přednášek světových osobností.

O volný čas se vám postará také:

  • 50 sportovních klubů, posilovna, sportovní lekce
  • týdeníky, žurnály, rádio, TV show a studentský filmový spolek
  • bary a kavárny podporující studentské aktivity

Součástí kampusu je také knihovna, která vám mimo jiné poskytne prostory ke studiu ať už samostatně, nebo ve skupinách. Půjčit si zde můžete i notebook nebo můžete využít doučování či jiných lekcí a aktivit, které knihovna pořádá.


 


Blog

LSE blogs


Podcast

LSE IQ Podcast

Lancaster University
předchozí škola
University of Oxford
další škola

Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci zahraničního studia zdarma

Kristýna Havlíková
Vedoucí týmu konzultantů
Kdy vás máme kontaktovat?