Fakulty

Univerzita v Cambridge je tvořena jednotlivými Colleges (celkem 31), které se dále dělí na školy, fakulty a jejich oddělení. Colleges jsou místem, kde studenti bydlí, stravují se i studují. Jde o autonomní jednotky školy a zájemci o studium si taktéž vybírají, na které z nich chtějí studovat.

Dále je univerzita dělena na jednotlivé školy, které jsou následující: Arts and Humanities, Biological Sciences, Clinical Medicine, Humanities and Social Sciences, Physical Sciences, and Technology.

Podle fakult a jejich oddělení je zajištěna kvalitní výuka napříč obory, právě i v jednotlivých Colleges. Celý seznam oddělení naleznete zde.

Vybrat je možné z více než 300 studijních oborů napříč akademickými disciplínami, což umožňuje i vám najít tu správnou kombinaci předmětů tak, aby jste dosáhli vašich zájmů ve studiu. Jakými předměty je univerzita známá? Převážně to jsou umělecké a humanitní obory společně se sociální vědou a inženýrstvím.


Lokalita

Univerzita v Cambridge se nachází v Cambridgeshire podél řeky Cam zhruba 89 km severně od Londýna. Nejsnadněji se do Londýna dá dostat vlakem a to už za hodinu.

Díky své poloze u řeky Cam, nejlepší možnost, jak vidět město je právě plavením se po ní. Pokud však preferujete zůstat na souši, velice populární jsou zde i jízdní kola, pro která jsou cesty uzpůsobeny. Vydat se tak můžete i více do krajiny, která vás může vtáhnout do minulosti, například na Kettle’s Yard, který patřil Jimu a Helen Ede. Jelikož byl Jim Ede kurátorem v Tate Gallery, dům je plný významných uměleckých kousků i od Barbary Hepworth nebo Joan Mirò.

Na první pohled se může zdát, že zde není tolik podniků pro zábavu ve volném čase. Opak je ale pravdou. Mnohé podniky jsou ukryty v historických administrativních budovách a je tak na vás je objevit.

Hudebníkům se jistě zalíbí The Cambridge Junction, který je jedním z oblíbených mimo Londýnských hudebních klubů.

Co ale patří na seznam míst, které neminout, ať už jen při návštěvě, je King’s College Chapel. Uvnitř najdete jedny z největších gotických kleneb nebo dřevořezbářský oltář z Itálie, který byl darem Jindřicha VIII. Anne Boleynové.

Mimo jiné však toto město oplývá kavárnami a obchody, mezi kterými místní mají své favority. Na brunche si tak rádi zajdou například do Brunch at Fitzbilies a pro tradiční výrobky se dá zajít zase na Market Square.

 


Kampus

K využití mají studenti více než 100 knihoven a 9 specializovaných muzeí. Stejně tak jsou studentům k dispozici sociální služby, díky kterým mohou využít svůj čas opravdu naplno. Zapojit se můžou do studentských spolků a klubů zaměřených od politiky, přes hudbu až po sport. Sport je na univerzitě v Cambridge také hojně zastoupen. Nabízí se více než 80 druhů sportů, které studenti mohou vyzkoušet. Tyto extra aktivity, kterých studenti využívají se stávají i výhodou pro ně stát se zajímavějšími na trhu práce.

University of Oxford
předchozí škola
Imperial College London
další škola

Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci zahraničního studia zdarma

Kristýna Havlíková
Vedoucí týmu konzultantů
Kdy vás máme kontaktovat?