Lokalita


Kampus

Gilmorehill campus

Hlavní kampus Gilmorehill je situován na západním konci města. Díky hromadné dopravě je v snadno dosažitelné vzdálenosti od centra, ale dá se dojít i pěšky. Jde o kompaktní prostředí, se vším, co student potřebuje.

Gilmorehill je vybudován pro většinu studijních oborů a neustále se do něj investuje, aby poskytoval ještě více prostorů pro výzkum a vědu, ale i veřejná místa.

V samotném centru kampusu najdete budovu Gilbert Scott s ikonicku věží, která je jednou z významných mezníků Glasgow.

Na kampusu se kromě jiného nachází zázemí pro mnohé vnitřní sporty, plavecký bazén, ale také muzeum, galerie a velká knihovna. Samozřejmostí jsou kavárny, bary a restaurace, stejně tak jako supermarkety nebo kino.

 

Garscube campus

Na severozápadě na hranicích města se nachází Garscube kampus. Je vzdálen 6,5 km od Gilmorehill kampusu.

Najdete zde veterinární školu a školu medicíny, Wolfson koleje a zařízení pro venkovní sporty.

 

Dumfries campus

Dumfries kampus je venkovským sídlem na jihozápadě Skotska s velmi blízkou komunitou studentů z Velké Británie, ale i celého světa. 

Přátelská rezidence, která má uspořádané třídy jen pro malý počet studentů. Nachází se v přírodě a nabízí tak mnohé krásné výhledy například na ústí Solway. Poskytuje tak prostředí pro pěší turistiku, cyklistiku a výlety k jezerům a řekám. Autobusem se dá dostat do historického centra.

S výborným systémem hromadné dopravy se snadno dostanete do zbytku UK. Glasgow a Edinburgh jsou jen zhruba dvě hodiny cesty a Carlisle je dosažitelný už za hodinu.


Instagram

@uofglasgow

The University of Warwick
předchozí škola
University of Birmingham
další škola

Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci zahraničního studia zdarma

Kristýna Havlíková
Vedoucí týmu konzultantů
Kdy vás máme kontaktovat?