Lokalita

Manchester je druhé největší město Anglie. Je provázáno uměním, kulturou a divokým nočním životem. Město je však také obklopeno krajinou a horami Pennine, které lákají k turistice.

Kromě přírody jde o místo s bohatou historií a je důležité v mnoha oblastech od hudby, vědy až po dopravu. Vzniklo zde první osobní meziměstské nádraží na světě a vzkvétala zde tak i kulturní scéna, čímž se dostalo i do světového hledáčku anglických měst.

Místa, která se dají navštívit, jsou například Manchester Museum, které přináší historický život do dnešní doby. Je největším univerzitním muzeem v zemi se sbírkou okolo 4,5 milionu vystavených kusů. The John Rylands Library je domovem pro jednu ze světově nejlepších sbírek vzácných knih a manuskriptů. Mezi další lze zařadit The Whitworth, The Martin Harris Centre for Music and Drama, Jodrell Bank Discovery Centre nebo Ahmed Iqbal Ullah Race Relations Resource Centre. 

 

Univerzita je umístěna na jižní straně centra Manchesteru a skládá se ze dvou hlavních oblastí:

The Oxford Road area bývalý kampus Victoria University of Manchester 

The Sackville Street area bývalý kampus UMIST

Přesto je však hlavním potkávacím bodem místní dárkový obchod na Oxford Road.

Všechny budovy jsou ve stejné oblasti centra města a jsou v pěší vzdálenosti, což usnadňuje pohyb po celém kampuse. Funguje zde několik tzv. shuttle buses, které vás svezou na několik vybraných míst na kampusu. Univerzita se také snaží snižovat negativní vliv na prostředí a vybízí tak všechny na kampuse používat ekologičtější způsoby dopravy, jako je ideálně jízdní kolo.


Kampus

Kampus univerzity v Manchesteru je umístěn na velké části města hned vedle jeho centra. Dominují mu viktoriánské a jiné moderní budovy stejně tak jako tiché rohy ulic, kavárny, společenské prostory, kde lze trávit čas s přáteli, ale také mnohé zahrady.

Mnohé viktoriánské budovy jsou využívány jako divadla, laboratoře, zkušební studia nebo studentská centra.

Výhodou kampusu je jeho pěší dosažitelnost, všude se tedy dostanete po svých nebo můžete využít bezplatného autobusu. Je to něco jako vesnice uvnitř města.

 


Můžete se také podívat na jednotlivé profily mezinárodních studentů na manchester University

Pablo Andres Quilachamin Catota

Wanqing Jiang

Lina Khraise

Adaeze Aniodoh


Instagram

@officialuom

The University of Edinburgh
předchozí škola
King’s College London
další škola

Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci zahraničního studia zdarma

Kristýna Havlíková
Vedoucí týmu konzultantů
Kdy vás máme kontaktovat?