Bára Vacková: Anglie je zážitek na celý život

blog bara vackova

Odjet na střední školu do Anglie, to není jen o studiu, ale především o přátelích, spoustě zážitků a změně pohledu na život. Své o tom ví velmi dobře Bára.

Odjet do Anglie bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Byl to nepopsatelný zážitek, který se mi natrvalo vryl do paměti a celou mě změnil.

V Brightonu, kde jsem studovala, se pořád něco děje. Lidi jsou otevření, přívětiví a vstřícní. Jen od nich moc neočekávejte, že přijdou za vámi – konverzaci musíte většinou iniciovat sami. Ale není se čeho bát. Reagují mile.

Školní systém je nastaven tak, že máte jen čtyři předměty, které si navíc sami zvolíte. Díky tomu vám zbude spousta času na různé další aktivity. Takže si angličtinu můžete zdokonalit i tím, že se budete hodně socializovat. Já narazila na spoustu kamarádů nejen ve škole, ale i mimo ni. A tak jsme v různých partičkách vyráželi po městě, na pláž, na pikniky do parku – ale i do knihovny, kde si můžete půjčit i 40 knížek najednou!

Samozřejmě jsme prozkoumávali i brightonský noční život:) Málem se mi podařilo chytnout i Foo Fighters, ale Grohl a spol. vystupovali pod jiným jménem a než jsme zjistili, že to jsou oni, lístky byly fuč. Užijí si tam i sportovci, protože hřišť a sportovních center jsou tam mraky.

Čas v Brightonu mi pomohl dospět. Našla jsem přátele, kteří jsou mi stále velmi blízcí a udržuji s nimi kontakt. Domů jsem se vrátila jako úplně jiná osobnost. Jsem si sebou jistější, mnohem jasněji vidím, co vlastně chci. Možnost vyjet do Anglie byla šance, kterou stojí za to chytit za pačesy.

Sdílet článek

Píšeme pro vás

Jak se studuje ve Švýcarsku?

Jak se studuje ve Švýcarsku?

Příběhy a zkušenosti
Jak se studuje ve Velké Británii?

Jak se studuje ve Velké Británii?

Příběhy a zkušenosti
Jak se studuje ve Spojených státech amerických?

Jak se studuje ve Spojených státech amerických?

Příběhy a zkušenosti