Co je rozhodující pro budoucí studenty při výběru univerzity?

absolvent_Unsplash_Education.cz

Pro budoucí studenty už není tak důležité oficiální hodnocení školy. Větší váhu pro ně má hodnocení jejich vrstevníků, virtuální tours, dostupná videa, ale také třeba výše školného a dalších poplatků.

Přestože mnozí z nich mají dream list oblíbených destinací, kde by chtěli svá studentská léta alespoň částečně strávit. V procesu rozhodování zvažují obvykle i místa, která na tomto pomyslném seznamu nejsou. Taková škola jim ale musí nabídnout nějakou “konkurenční výhodu”, aby ji do rozhodování zapojili. Vychází to ze studie provedené portálem Educations.com. Extrémně důležité jsou pak pro všechny studenty na světě postgraduální pracovní příležitosti, které jim studium přinese. 

“Rankings are becoming less important than factors such as cost of living, the ability to work after studying, quality of teaching, and a destination’s reputation for being welcoming and friendly.” 

Studie portálu Educations.com

Studenti zvažují kvalitu výuky, pověst lokality, kde se univerzita nachází i náklady na bydlení v dané zemi. Podle studie si čím dál více uvědomují, že vysoké skóre hodnocení univerzity ještě nemusí znamenat, že jim způsob výuky dané instituce bude vyhovovat a že tak v programu uspějí. Mnozí z nich se tak snaží zjistit, jaké metody výuky se na školách praktikují, důležité je pro ně v tomto ohledu i hodnocení dalších studentů. 

Co považují studenti za prioritu při rozhodování o studiu na univerzitě?

Současní studenti

  • Reputace školy
  • Hodnocení školy
  • Kvalita výuky

Budoucí studenti

  • Kvalita výuky
  • Náklady na život
  • Hodnocení školy

Budoucí studenti hodnotí kvalitu výuky až o 45 % více než ti, kteří už v současnosti studují. Náklady na bydlení zvažují dokonce o 118 % více. Průzkum také ukazuje, že budoucí studenti dají mnohem více na online virtuální tours a video obsah, který je o univerzitě dostupný, než tomu bylo u jejich předchůdců. Na rozdíl od studentů, kteří už na univerzitách studují, jsou žadatelé o studium až o 33 % zvědavější na reálné zkušenosti studentů.

Zkušenosti studentů jsou k nezaplacení.

I proto jsme pro vás vyzpovídali studenty, kteří už v zahraničí studují. Náš zahraniční konzultant a zároveň student Skotské univerzity Filip pro vás sepsal, jaké to je žít ve Skotsku a studovat v hlavním městě univerzitu. Jde už o třetí díl Filipova deníku zahraničního studenta, kde radí třeba, jak úspěšně projít přijímacím procesem nebo se zamýšlí nad tím, že žijeme v globalizovaném světě, který otevírá mnoho skvělých příležitostí.

Sdílet článek

Píšeme pro vás

Cool obory, které budou trendy i v roce 2030

Cool obory, které budou trendy i v roce 2030

Příběhy a zkušenostiZajímavosti a tipy
Co si sbalit, když jedeš studovat do zahraničí (Checklist)

Co si sbalit, když jedeš studovat do zahraničí (Checklist)

Zajímavosti a tipy
Kariérní EduPoradna: Jak si vybrat školu? Mám jít dál studovat nebo do práce?

Kariérní EduPoradna: Jak si vybrat školu? Mám jít dál studovat nebo do práce?

EduPoradna