Viktorie Brýdlová: Začala jsem si konečně věřit

Vysokeskoly-velkabritanie-Imperial-College-London-galerie-kampus1

Vydat se do zcela nového prostředí sice vyžaduje kapku odvahy, pokud se ale neleknete, dá vám studium v zahraničí, kromě skvělých zkušeností, i zdravé sebevědomí.

Vždycky jsem snila o studiu v zahraničí, ale chyběla mi odvaha skutečně vyjet. Představa života ve zcela novém prostředí mě lehce děsila. Ale nakonec se to všechno nějak seběhlo, a než jsem se nadála, už jsem byla v Anglii.

Bydlela jsem u hostitelské rodiny, která mě provedla po celém městě. Tím byl poklidný Brighton u moře na jihu Anglie. Hodně se mi tam líbilo. Dalo se vyrazit na různé výlety, ale i jen tak se toulat po městě, dát si piknik apod.

Chodila jsem do normální anglické školy, kde bylo vícero zahraničních studentů, ale většina byli místní. Anglická střední (sixth form college) se víc podobá naší vysoké než střední. Každý má úplně jiný rozvrh a na každý předmět se schází jen ti, kteří ho mají zapsaný. Běžně se studují tři předměty, ale já si vybrala ještě jeden navíc. Díky tomu jsem pak měla o jednu rozdílovou zkoušku méně.

Celou dobu jsem se řídila heslem: jaký si to uděláš, takový to máš. A po počátečních zádrhelech jsem zjistila, že se dá všechno zvládnout. Zpětně si nedokážu představit, že bych v Anglii nestudovala. Získala jsem úplně jiný pohled na svět a začala si konečně věřit.

Sdílet článek

Píšeme pro vás

Jak se studuje ve Velké Británii?

Jak se studuje ve Velké Británii?

Příběhy a zkušenosti
Jak se studuje ve Švýcarsku?

Jak se studuje ve Švýcarsku?

Příběhy a zkušenosti
Jak se studuje ve Spojených státech amerických?

Jak se studuje ve Spojených státech amerických?

Příběhy a zkušenosti