Velká Británie

University of Cambridge

WEB: www.cam.ac.uk
ADRESA: The Old Schools, Trinity Lane Cambridge, CB2 1TN United Kingdom
ROK ZALOŽENÍ: 1209
RANKING: Global World Ranking #7
ÚROVNĚ STUDIA: Bc., Mgr., PhD

Vysokeskoly-velkabritanie-University_of_Cambridge-galerie-kampus
  • POČET STUDENTŮ: 19 876
  • POMĚR STUDENTŮ NA VYUČUJÍCÍHO: 4:1
  • POČET VYUČUJÍCÍCH: 5 834
  • Z toho mezinárodních studentů: 7 595

O škole

Univerzita v Cambridge je druhou nejstarší univerzitou v anglicky mluvících zemích dle pověsti byla založena v roce 1209 akademiky, kteří při neshodách na Oxfordské univerzitě utekli a založili si univerzitu vlastní. Dnes disponuje zhruba 20 000 studenty rozdělenými do 31 kolejí, které jsou víceméně nezávislými institucemi, které poskytují studentům i ubytování a stravu. Společně s Oxfordskou univerzitou jsou označovány jako Oxbridge. Rivalita škol Oxbridge, která se táhne již od založení Cambridgeskými učenci, kteří prchli z Oxfordu, je velice známá. Kvůli rivalitě je možné si ročně podat pouze jednu přihlášku na jednu z obou škol, což je zcela odlišuje od ostatních univerzit nacházejících se ve Spojeném království.

Číst více

Zajímavostí je, že každá kolej má vlastní knihovnu, ale navíc funguje také centrální knihovna, která patří k největším a nejlépe vybaveným knihovnám v Anglii, přístup každého studenta zdarma je zde samozřejmostí. Univerzita je známa skvělými vědci a matematiky, jako například Isaac Newton, Charles Darwin, J.J. Thomson, Stephen Hawking a další. Její absolventi získali Nobelovu cenu již 83x a na tomto základě jde o univerzitu, která má největší počet laureátů Nobelovy ceny. Dle světových žebříčků se každoročně nachází mezi 10 nejlepšími univerzitami, její umístění se několik let pohybuje průměrně okolo 3.-5. místa.

Fakulty

Univerzita v Cambridge je tvořena jednotlivými Colleges (celkem 31), které se dále dělí na školy, fakulty a jejich oddělení. Colleges jsou místem, kde studenti bydlí, stravují se i studují. Jde o autonomní jednotky školy a zájemci o studium si taktéž vybírají, na které z nich chtějí studovat.

Dále je univerzita dělena na jednotlivé školy, které jsou následující: Arts and Humanities, Biological Sciences, Clinical Medicine, Humanities and Social Sciences, Physical Sciences, and Technology.

Podle fakult a jejich oddělení je zajištěna kvalitní výuka napříč obory, právě i v jednotlivých Colleges. Celý seznam oddělení naleznete zde.

Vybrat je možné z více než 300 studijních oborů napříč akademickými disciplínami, což umožňuje i vám najít tu správnou kombinaci předmětů tak, aby jste dosáhli vašich zájmů ve studiu. Jakými předměty je univerzita známá? Převážně to jsou umělecké a humanitní obory společně se sociální vědou a inženýrstvím.

Lokalita

Univerzita v Cambridge se nachází v Cambridgeshire podél řeky Cam zhruba 89 km severně od Londýna. Nejsnadněji se do Londýna dá dostat vlakem a to už za hodinu. Díky své poloze u řeky Cam, nejlepší možnost, jak vidět město je právě plavením se po ní. Pokud však preferujete zůstat na souši, velice populární jsou zde i jízdní kola, pro která jsou cesty uzpůsobeny. Vydat se tak můžete i více do krajiny, která vás může vtáhnout do minulosti, například na Kettle’s Yard, který patřil Jimu a Helen Ede. Jelikož byl Jim Ede kurátorem v Tate Gallery, dům je plný významných uměleckých kousků i od Barbary Hepworth nebo Joan Mirò.

Na první pohled se může zdát, že zde není tolik podniků pro zábavu ve volném čase. Opak je ale pravdou. Mnohé podniky jsou ukryty v historických administrativních budovách a je tak na vás je objevit. Hudebníkům se jistě zalíbí The Cambridge Junction, který je jedním z oblíbených mimo Londýnských hudebních klubů.

Co ale patří na seznam míst, které neminout, ať už jen při návštěvě, je King’s College Chapel. Uvnitř najdete jedny z největších gotických kleneb nebo dřevořezbářský oltář z Itálie, který byl darem Jindřicha VIII. Anne Boleynové. Mimo jiné však toto město oplývá kavárnami a obchody, mezi kterými místní mají své favority. Na brunche si tak rádi zajdou například do Brunch at Fitzbilies a pro tradiční výrobky se dá zajít zase na Market Square.

Kampus

K využití mají studenti více než 100 knihoven a 9 specializovaných muzeí. Stejně tak jsou studentům k dispozici sociální služby, díky kterým mohou využít svůj čas opravdu naplno. Zapojit se můžou do studentských spolků a klubů zaměřených od politiky, přes hudbu až po sport. Sport je na univerzitě v Cambridge také hojně zastoupen. Nabízí se více než 80 druhů sportů, které studenti mohou vyzkoušet. Tyto extra aktivity, kterých studenti využívají se stávají i výhodou pro ně stát se zajímavějšími na trhu práce.

Prohlédněte si další vysoké školy

Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci zahraničního studia zdarma

Radmila Majerová Sales manager+420 737 227 228
Uveďte prosím Vaše jméno a příjmení.
Napište prosím telefonní číslo (např. 611 123 456). Telefon má neplatný formát.
Zanechte nám prosím Vaši e-mailovou adresu v platném tvaru, např. jmeno@icloud.com E-mail má neplatný formát.
Zaklikněte prosím, jestli jste student(ka), nebo rodič.
Napište nám, o jakou službu byste měli zájem nebo jakoukoliv jinou poznámku.
Váš souhlas se zpracováním osobních údajů protřebujeme, abychom se Vám mohli ozvat zpět. Odeslat