Za hranice: epizoda #38 S Hanou Melcrovou o prestižní Berklee, hudbě i přijímacím procesu na zahraniční školu

Snímek obrazovky 2024-06-09 v 23.04.12

Zpěvačka Hana Melcrová alias Naha studuje moderní hudbu na Berklee ve Valencii. Proč se pro studium ve Španělsku rozhodla? Jak bojovala s přípravou motivačního dopisu? Čeho si na univerzitě nejvíc cení? To, a mnohem víc, s Hanou řešíme v 38. epizodě.

Naha je talentovaná zpěvačka, která aktuálně studuje magisterský program Contemporary Performance (Production Concentration) na Berklee College of Music ve španělské Valencii.

„Moje cesta byla docela dlouhá. Měla jsem v plánu po absolvování konzervatoře studovat v zahraničí už bakaláře, protože tu tou dobou nebyl žádný obor, který by zaplnil díru moderní hudby a já jsem hodně contemporary muzikant. (…) Byla jsem dokonce přijatá na Berklee College v Bostonu, ale chyběly mi finance.”

Přijímací řízení na Berklee

Přijímací proces na španělskou pobočku Berklee pro Hanu rozhodně nebyl jednoduchý. V rozhovoru popisuje, jak důležité je se na americké univerzity připravovat dopředu a co všechno musela zahraniční vysoké škole dodat. Zmiňuje i plno užitečných rad a tipů pro ty, kteří teď stojí před podobným úkolem.

„Doporučuji mít k veškerému tomu psaní lidi, kteří vaši přihlášku projdou. Nadhled, který ze začátku máte, v průběhu psaní ztrácíte. (…) Přiznám se, že motivační dopis pro mě byl obrovský porod. Neumím se vychvalovat tak, jak by asi bylo potřeba. Dost mi pomohla Petra od vás z Education, která mě hodně nasměrovala.”

Studium na univerzitě ve Španělsku

Hana líčí pozitiva i negativa svých španělských začátků včetně popisu jejího Orientation Week a krátkého příběhu z tamní policejní stanice. Vypráví o výhodách studia na Berklee.

„Na Berklee si jsou vědomi, že tam lidé přichází z různých koutů světa, a jsou tudíž odtržení od svých kořenů, od své rodiny. Vědí, že studenti na začátku často zažívají pocity smutku, samoty nebo nedostatečnosti. (…) Hned během Orientation Week nám proto říkali, abychom se u nich zastavili, když budeme potřebovat s čímkoli pomoci. To mi přijde strašně důležité.”

Dozvíte se i co vlastně obnáší obor Contemporary Performance, proč si ho Hana vybrala a jaké kroky byste měli při vybírání oboru jak na univerzitě, tak na střední v zahraničí podniknout.

Jestli je studium v zahraničí i vaším snem, neváhejte se na nás obrátit!

Sdílet článek

Píšeme pro vás

Jak správně napsat motivační dopis na vysokou školu –⁠ „Personal Statement“?

Jak správně napsat motivační dopis na vysokou školu –⁠ „Personal Statement“?

Zajímavosti a tipy
Cool obory, které budou trendy i v roce 2030

Cool obory, které budou trendy i v roce 2030

Příběhy a zkušenostiZajímavosti a tipy
Jak vybrat vhodnou zahraniční střední školu?

Jak vybrat vhodnou zahraniční střední školu?

Internátní školy