Rok na střední škole v zahraničí mi změnil život, říká CEO Education.cz Lucia Klimková

CEO Education.cz Lucia Klimková o vzdělávání, svém studiu na SŠ v zahraničí i výhodách, které zahraniční vzdělání přináší na trhu práce.

Příběhy a zkušenosti

Marianapolis Preparatory School – skvělá americká boarding school s katolickými hodnotami

Zvolte si z více než 100 volitelných předmětů, získejte specializovaný diplom v rámci programu Centers of Excellence nebo se zapojte do jednoho ze spolků – to vše a mnohem více zažijete na Marianapolis Preparatory School.

Internátní školy

Za hranice: Epizoda #31 S Davidem Jízdným o pocitech před odjezdem na americkou střední, golfu i návratu do ČR

David Jízdný o studiu v zahraničí uvažoval velmi brzy - a brzy také vyjel! Přečtěte a poslechněte si, jak mu tato zkušenost změnila život.

Podcast

Ohlédnutí za EduFestivalem 2022

Vraťte se společně s námi na EduFestival 2022 a připomeňte si významné momenty celého dne.

EduPoradna

Poznejte kanadskou internátní školu Pickering College

Kanada… země bezpečí a klidu, kulturní rozmanitosti, excelentního vzdělávání a pulzujícího života v kampusu i mimo něj. Seznamte se s další internátní školou: Pickering College

Internátní školy

Připravte se na vysokou školu na americké boarding school – poznejte Stuart Hall School

Americké střední internátní školy poskytují skvělé podmínky pro přijetí k navazujícímu vzdělání. Téměř všechny boarding schools se chlubí mírou přijetí na univerzity výrazně nad 90 % a Stuart Hall School není výjimkou. Malé třídy, prakticky založená výuka, zážitkové vzdělávání a podpora od učitelů a školy, to a mnohem více získáte při studiu v USA.

Internátní školy

Za hranice: Epizoda #30 S Emmou Babákovou o hledání sebe sama, EduPlánu i zkušenostech z Prezentiády

Emma je středoškolačka, která má spoustu různorodých koníčků a aktivit.

Podcast

Online studium střední školy je alternativou pro sportovce i ty, kteří mají zdravotní obtíže

Absolvovat studium v zahraničí online? Je to možné! Nejen na vysokoškolské úrovni, ale i na střední škole. Přečtěte si zkušenosti českých studentů a jejich rodičů.

Příběhy a zkušenosti

Excelentní vzdělání, hokej a víkendové aktivity – to je Stanstead College

Prestižní internátní školy najdete v mnoha zemích světa – Kanada není výjimkou. Představujeme vám prestižní internátní školu Stanstead College. Připravte se na vysokou školu, zapojte se do hokejového týmu nebo si zasoutěžte v All-Campus House League a získejte přátele na celý život.

Internátní školy

Jak se studuje v Japonsku?

V devátém díle seriálu „Jak se studuje v…“ se podíváme až do dalekého Japonska! Po studiu v Londýně tam své architektonické vzdělání zakončila Dominika Demlová. Proč si vybrala Japonsko, čím se dnes zabývá a kde žije?

Příběhy a zkušenosti

Indian Springs School – druhý domov pro studenty z celého světa!

Americké boarding schools, jako je hvězda tohoto článku Indian Springs School, přitahují cílevědomé studenty ze všech koutů zeměkoule. Proč jsou tak populární?

Internátní školy

Za hranice: Epizoda #29 S Viktórií Klimkovou o studiu ve Skotsku, online výuce i nejlepším roce jejího života

Viktória už na střední škole odjela na rok studovat do USA. Když se vrátila na své rodné Slovensko, přihlásila se na vysokou školu právě tam.

Podcast

High School nebo International Baccalaureate Diploma. Jak vybrat zahraniční střední školu a její zakončení?

Jak vybrat tu pravou střední školu v USA? Napovědět vám může i způsob zakončení studia. Jaké rozdíly mezi požadavky na obržení diplomů existují? A jak se v tom vyznat?

Internátní školy

Jak se studuje v Cambridge?

V osmém díle seriálu „Jak se studuje v…“ se vrátíme do Velké Británie.

Příběhy a zkušenosti

Seznamte se s Leighton Park School, prestižní internátní školou v Anglii

Jak se studuje na Leighton Park School? Představujeme vám prestižní internátní školu v jihovýchodní Anglii. Složte zkoušku z IB Diploma nebo A Levels, účastněte se exkurzí se svými spolužáky nebo se začleňte do jedné ze školních či mimoškolních aktivit.

Internátní školy

Za hranice: Epizoda #28 S Nikki Královou o studiu v Nizozemsku, těžkých začátcích v zahraničí i metodě PBL

Nikki toužila po studiu v zahraničí od střední školy. Nakonec si ale musela počkat až na vysokou a rozhodla se pro Nizozemsko.

Podcast

První kolo na vysněnou střední nevyšlo? Ještě není pozdě zajistit si kvalitní studium v zahraničí!

Střední školy v ČR musí odmítat čím dál více zájemců o studium. Jaké možnosti studia na střední škole mají studentky a studenti, kteří v prvním kole neuspěli?

Internátní školy

Kariérní EduPoradna: Proč absolvovat stáž při studiu?

To je dobrá otázka, tak proč vlastně? Stáže přináší mnoho výhod. Ujasníte si, zda se vaše očekávání vysněné kariéry setkávají s realitou, získáte nové zkušenosti, ale co víc, máte možnost uplatnit své znalosti ze školy v praxi. To zní dobře, že?

EduPoradna

Jak se studuje ve Spojených státech amerických?

V sedmém díle seriálu „Jak se studuje v…“ se podíváme na prestižní hudební školu v New Yorku. Kristýna Kůstková studuje operní zpěv na Mannes School of Music. Proč si vybrala právě studium v USA, o které univerzity měla největší zájem, jak vysoké jsou měsíční životní náklady a není občas newyorské tempo až příliš rychlé?

Příběhy a zkušenosti

Za hranice: Epizoda #27 S Ondrou Zemanem o studiu v Hong Kongu, esportu i zážitcích z Asie

Ondra není hostem podcastu Za hranice poprvé. V jedné z předcházejících epizod jsme se věnovali jeho působení na české esportové scéně i možnostem, jaké hráči u nás mají.

Podcast

Nejen zlepšení jazyka a mezinárodní zkušenost. Co dnes očekávají studenti i jejich rodiče od studia v zahraničí?

Podle čeho se studenti rozhodují mezi studiem v zahraničí nebo v jejich rodné zemi? Podle průzkumu společnosti INTO University Partnership se faktory, které ovlivňují rozhodnutí studentek a jejich rodičů, v poslední době významně mění. Nově se studentky a studenti zajímají i o větší flexibilitu při výuce, návratnost finanční investice do vzdělání i jasný pozitivní efekt na jejich budoucí kariéru.

EduPoradna

Jak se studuje v Dánsku

Zajímá vás, jaké to je, studovat vysokou školu v zahraničí? Sériál rozhovorů „Jak se studuje v…“ se stipendisty Bakala Foundation pokračuje - tentokrát jsme zamířili do Dánska.

Příběhy a zkušenosti

Za Hranice: Epizoda #26 s Valerym Senichevem o tom, jak poznat odborníka na osobní rozvoj

Jak poznat, že vzdělávací nebo seberozvojový program je opravdu tím, co slibuje? A kdo je ten, kdo program vede? Je to opravdu odborník?

Podcast

Kalifornské slunce, rozvoj podnikavosti a přátelé na celý život – to je střední internátní škola Dunn School

Internátní střední školy v USA přitahují motivované studenty a studentky, kterým kromě kvalitního studia záleží také na osobním rozvoji, aktivním životním stylu a získání mezinárodních kontaktů.

Internátní školy

Získejte International Baccalaureate na prestižní internátní škole Riverstone International School v USA

Chcete studovat na prestižní univerzitě v USA? Vykročte správným směrem s Riverstone International School, internátní školou nabízející International Baccalaureate!

Internátní školy

Jak se studuje ve Francii

Chcete se dozvědět, jak se českým studentům daří v zahraničí? V dalším dílu seriálu „Jak se studuje v…“ se podíváme do Francie.

Příběhy a zkušenosti

Thornton Academy – moderní vzdělávání na internátní střední škole v USA

Chcete si vyzkoušet předměty, které se u nás běžně nevyučují, a mít na výběr z nepřeberného množství kurzů? Uvítali byste podporu školy při dosahování vašich sportovních či uměleckých cílů? Přejete si zažít prestižní akademické prostředí podobné tomu univerzitnímu? Toužíte bydlet v zahraničí a potkávat studenty z celého světa? Právě to nabízí internátní školy v USA.

Internátní školy

Za Hranice: Epizoda #25 S Davidem Kotenem o zkušenostech z Číny, Vietnamu a Ukrajiny

Jak se David dostal do Vietnamu, kde teď dlouhodobě žije? Jaké zkušenosti sbíral třeba v Číně nebo na Ukrajině a kam ho v jeho životě posunuly?

Podcast

Jak se studuje ve Velké Británii

Zajímá vás, jak se studuje v zahraničí? V našem seriálu “Jak se studuje v…” se podíváme do Velké Británie.

Příběhy a zkušenosti

Ross School – prestižní internátní střední škola v USA pro budoucí vědce i umělce

Pokud se chcete ve vědě nebo umění rozvíjet více, než nabízí český vzdělávací systém, nejlepším místem jsou pro vás internátní střední školy v zahraničí. Pro budoucí vědkyně a umělce doporučujeme třeba Ross School, která se nachází kousek od New Yorku!

Internátní školy

FAQ aneb na co se nás nejčastěji ptáte (část druhá)

Vybrat si studium v zahraničí na té správné střední nebo vysoké škole není nic jednoduchého. Naštěstí jsme tu pro vás a odpovídáme na všechny vaše otázky. Je jich spousta!

Zajímavosti a tipy

Prestižní středoškolské studium, podpora sportu a mezinárodní kontakty. To je zahraniční internátní škola Montverde Academy

Soukromé internátní střední školy jsou synonymem kvalitního, inovativního a mezinárodního vzdělání. Pro mnoho studentů jsou také první zkušeností se studiem v zahraničí a vstupenkou na prestižní vysoké školy.

Internátní školy

Jak se studuje ve Švýcarsku?

Zajímá vás, jak se studuje v zahraničí? V našem seriálu “Jak se studuje v…” se tentokrát podíváme do Švýcarska.

Příběhy a zkušenosti

Studium v zahraničí: FAQ aneb na co se nás nejčastěji ptáte?

Studium v zahraničí je lákavým tématem nejen pro samotné studenty, ale i jejich rodiče. I ti mají spoustu otázek. Během loňského roku jsme na přednáškách a akcích pro školy i z komunikace s klienty dávali dohromady nejčastější otázky.

Zajímavosti a tipy

Jak se studuje v Nizozemsku?

Šimon Sukup v druhém díle seriálu “Jak se studuje v…” popisuje, jaké to je studovat v Nizozemsku. Oceňuje provázanost akademického prostředí s praxí a možnosti, které v Eindhovenu studenti mají.

Příběhy a zkušenosti

Aplikace, se kterými zvládnete učení levou zadní

Pokud jde o studium, moderní technologie mohou být někdy rozptýlením ale i obrovskou pomocí.

Zajímavosti a tipy

Jak se studuje v Belgii?

Benjanim Šimsa se rozhodl pro studium psychologie v belgické Lovani. Má tady možnost učit se od odborníků, jejichž práci s obdivem roky sleduje.

Příběhy a zkušenosti

Za hranice: Epizoda #24 S Marií Poláškovou o studiu psychologie na Oxfordu i financování studia v zahraničí po brexitu

Maruška má ze zahraničí hned několik zkušeností. Poprvé se za hranice dostala na střední školu do USA, bakaláře se tak rozhodla studovat v UK.

Podcast

Jak financovat studium v zahraničí (část třetí)

Sérii článků Jak financovat studium v zahraničí ukončíme tímto dílem, ve kterém vám přiblížíme poslední čtyři možnosti financování.

Zajímavosti a tipy

Kariérní EduPoradna: Jak se správně učit aneb jak poznat, co je vhodné pro mě?

Pojďme se zamyslet k čemu se potřebujeme učit? Jen pro to, abychom zvládli zkoušku a druhého dne na ni úspěšně zapomněli?

EduPoradna

Z Rakovníka do USA: Ze školy jsem úplně ohromená, říká středoškolačka Štěpánka

Štěpánka Povolná je studentkou střední školy, v České republice studovala Gymnázium Zikmunda Wintra v Rakovníku. Letos se ale přesunula na soukromou střední školu v USA díky stipendiu ASSIST.

Příběhy a zkušenosti

Aplikace, se kterými bude váš pobyt při studiu v zahraničí jednodušší

Chystáte se nebo už studujete v Rakousku, Německu, Velké Británii nebo USA? Připravili jsme pro vás tipy na aplikace, které vám určitě nesmí chybět v telefonu.

Zajímavosti a tipy

Za Hranice: Epizoda #23 S Bárou Cihlovou o cestě na Oxford i o financování studia v UK po brexitu

Bára se věnuje výzkumu od svých 15 let. Letos tak její kroky vedly na Oxford. Jak si poradila s financováním školného v UK po brexitu?

Podcast

Den učitelů: co je to za profesi a jak se ve světě oslavuje

V dnešním světě jsou mnohé profese opomíjeny a přitom jsou pro nás důležité. Když se vás někdo zeptá, kdo je váš vzor, není to náhodou známá osobnost nebo rodiče?

Podcast

Za hranice: Epizoda #22 S Ondrou o zkušenostech se studiem filozofie i organizaci filmového festivalu

Ondra v této epizodě ukázal, jaké to je studovat filozofii a ekonomii na českých univerzitách a jak se dostal do zahraničí

Podcast

Kariérní EduPoradna: Jak rozpoznat neprofíky v osobním rozvoji?

Osobní rozvoj je jedním z nejstarších témat, kterým se lidstvo zabývá.

EduPoradna

Jak financovat studium v zahraničí? (část druhá)

V minulém díle série o financování studia jsme vám představili možnosti, jak můžete svoje studium financovat. V tomto díle se zaměříme na jednu konkrétní z nich a to na nadace.

Zajímavosti a tipy

Za hranice: Epizoda #21 S Eliškou Gärtnerovou o studiu na dívčí škole v UK i o tom, jak jí zahraniční zkušenost změnila plány

Stipendijní program HMC od Bakala Foundation i jaké to je studovat na škole, kde nosíte uniformu

Podcast

Kde v zahraničí studovat psychologii, ekonomii, medicínu nebo IT mimo TOP #5 univerzit světa?

Chcete jít studovat do zahraničí na kvalitní univerzitu, ale všude slyšíte jen o těch nejprestižnějších, na které bývá těžší se dostat. Co zkusit ty další v pořadí?

Zajímavosti a tipy

Co si sbalit, když jedeš studovat do zahraničí (Checklist)

Termín odjezdu na vaši vysněnou školu se blíží a vy přemýšlíte, co všechno si s sebou zabalit?

Zajímavosti a tipy

Kariérní EduPoradna: Vzděláváme se přes léto aneb jak nezakrnět, když svítí sluníčko

V tomto díle se pojďme podívat na to, co bychom pro sebe mohli udělat přes léto. Berme to jako čas pro zastavení se, zklidnění se a vyladění se na rozvoj, který je pro vás přijatelný a přínosný.

EduPoradna

Jak financovat studium v zahraničí? (část první)

Financování studia v zahraničí bývá jedna z nejčastějších překážek, která mnohé studenty od této zkušenosti odradí. Jaké máte možnosti?

Zajímavosti a tipy

Kariérní EduPoradna: Jak relaxovat a připravit si na září půdu pro úspěšný restart?

Byli jste někdy v posilovně nebo venku na workoutu? Ano? Stalo se Vám aspoň jednou, že jste to trošku přehnali? Jak jste se cítili? Bolely Vás svaly?

EduPoradna

Za hranice: Epizoda #20 S Karolínou Presovou o zkušenostech ze zahraničí, technologiích a jejich vlivu na náš život

Jak mohou být zahraniční zkušenosti inspirací pro založení životního projektu

Podcast

Jak se dostat na vysokou školu do Německa

Studium vysoké školy v Německu láká každoročně čím dál více mezinárodních studentů.

Zajímavosti a tipy

Průzkum: Čeští středoškoláci chtějí podnikat, hlavní motivací je pro ně svoboda

Studenti středních škol se podnikání nebojí. Celkem 59 % z nich si dokáže představit sama sebe jako podnikatele nebo podnikatelku.

Zajímavosti a tipy

Kariérní EduPoradna: Jak si vybrat školu? Mám jít dál studovat nebo do práce?

Existuje ideální volba školy? Podle čeho se máme rozhodovat? A znamená práce a škola - buď a nebo?

EduPoradna

Jak najít brigádu při studiu v Německu

Dostali jste se na vysokou školu v Německu a rádi byste si tam našli i přivýdělek? Brigáda v Německu má oproti ČR pár odlišností. Připravte se na ně, ještě než se pustíte do hledání.

Zajímavosti a tipy

Za hranice: Epizoda #19 S Ondrou z eSuba o tom, jak se prosadit v esportu a jeho plánované cestě Za hranice

Esport jako oblast vzdělávání, rozvoj talentů i příležitost k úspěšné kariéře

Podcast

Na vysokou k sousedům: Objevte studijní příležitosti v Rakousku

Studium v Rakousku vyhledává čím dál více zahraničních studentů.

Zajímavosti a tipy

Kariérní EduPoradna: Jak talenty rozvíjet - jaké jsou možnosti?

Práce s talenty vám pomůže být efektivnější a mít radost ze školy i z práce.

EduPoradna

Esport jako vstupenka k úspěšné kariéře aneb jak se gameři vzdělávají u nás i v zahraničí?

Esport je u nás i po celém světě rychle se rozvíjející oblast. Je to také jedno z mála odvětví, které koronavirus neovlivnil jen negativně.

Zajímavosti a tipy

Jak se Bára dostala na Oxford a jak se jí podařilo studia financovat i po Brexitu

Bára Cihlová se věnuje výzkumu od svých 15 let, dojížděla do Prahy do laboratoře a po střední škole se rozhodla pro studia v zahraničí na prestižní univerzitě Oxford.

Příběhy a zkušenosti

Za Hranice: Epizoda #18 - Evča Hlahůlková o tom, jak rychle se dá dostat do UK na vysokou i proč se rozhodla studovat psychologii s business managementem

Studium v UK, přijímačky na rychlo i pandemie koronaviru a její vliv na výuku na britské univerzitě

Podcast

O tom, jak studium v zahraničí ovlivňuje koronavirus s Kristýnou z Education.cz

Kristýna je vedoucí našeho týmu konzultantů pro studium v zahraničí. Zeptali jsme se jí nejen na to, jak koronavirus ovlivnil fungování Education.cz, ale i jak je to s vycestováním za studiem do zahraničí v této nelehké době.

Zajímavosti a tipy

Kariérní EduPoradna: Co jsou talenty a jak se projevují

Talenty jsou tématem, které se ve velkém objevuje v názvech televizních show, ve firemních programech i v knihkupectvích. Zajímavé je, že odpověď na otázku, co je to talent a jak se projevuje, hledají lidé různého věku a v různých fázích svého života.

EduPoradna

Vše, co vás zajímá ohledně online studia střední školy v UK nebo USA

Toužíte studovat zahraniční střední školu odkudkoliv na světě nebo chcete získat zároveň s českou maturitou i zahraniční diplom? Právě online studium pro vás může být to pravé.

Zajímavosti a tipy

Studium na dívčí střední škole v Anglii? Neměnila bych, říká Eliška Gärtnerová

Eliška Gärtnerová je bývalou studentkou Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy v Přerově, která se rozhodla část svých středoškolských let strávit v zahraničí.

Příběhy a zkušenosti

Eduplán: Kariérní EduPoradna aneb seriál o seberozvoji, talentech a cestě za úspěchem

Právě čtete úvodní díl našeho nového seriálu. Tentokrát se zaměříme na seberozvoj, talenty a volbu vaší budoucí kariéry.

EduPoradna

Za Hranice: Epizoda #17 Filip Skřiček o tom, jak se studuje ve Skotsku během pandemie i potřebě prioritizovat

Studium v zahraničí, stáže a plný kalendář

Podcast

Studium v zahraničí během pandemie očima studentů

Letošní rok byl v mnoha ohledech nestandardní. Pandemie se tak dotkla i studia v zahraničí. Jak se školy popraly s distanční výukou v zahraničí a jak ji hodnotí sami studenti?

Příběhy a zkušenosti

SAT v kostce: vše co potřebujete vědět

Přijímací řízení na americké vysoké školy má několik částí a mezi ně patří i zkouška SAT. V tomto článku jsme pro vás shrnuli ty nejdůležitější informace a zeptali se naší americké lektorky na 5 tipů, jak SAT zvládnout co nejlépe.

Zajímavosti a tipy

Za Hranice: Epizoda #16 s Valerym Senichevem o spokojenosti, rozvoji silných stránek, talentu a práci budoucnosti

Well-being, talent a seberozvoj

Podcast

Jak se dostat na Oxford, jak probíhá výuka v době koronaviru a jak získat stipendium?

Hana Bernhardová začala letos se studiem biochemie na věhlasné univerzitě v Oxfordu. Splnit sen jí pomáhá také podpora nadace Bakala Foundation, od které získala studijní stipendium.

Příběhy a zkušenosti

Brexit a možnosti studia v UK v roce 2021

Zajímavosti a tipy

Střední škola v USA: Realita je ještě lepší, než jsem čekala, říká Kateřina Kuthanová

Ve spolupráci s Bakala Foundation přinášíme další inspirativní příběh. Přečtěte si o tom, jaké to je studovat střední školu v Americe, jak překonat počáteční obavy a jak funguje stipendijní program, který Katce umožní strávit v USA rok a zjistit, jak funguje vzdělávací systém na střední škole ve státě New York.

Příběhy a zkušenosti

O tom, jak poznat svoje silné stránky s Tiborem Kučerou ze Salmonda

Už jste někdy přemýšleli o tom, jak zjistit, co vám jde? Které studijní obory a povolání jsou pro vás vhodné? Pomáhají v tom třeba talentové testy, které mohou být základním rozcestníkem ukazujícím, jaký kariérní směr je pro vás vhodný, a jak na sobě dál pracovat a rozvíjet se.

Příběhy a zkušenosti

Erasmus či vysoká v zahraničí, to je oč tu běží

Příběhy a zkušenosti

Eduplán: Co budu dělat po škole? A co když to ještě nevím?

Zajímavosti a tipy

Za Hranice: Epizoda #15 s Martinem Vítkem o studiu v Chicagu a projektu Soutěž & Podnikej

Podcast

Zkušenosti ze zahraničí: Josef Hlaváček

Příběhy a zkušenosti

Jak se s koronavirem popraly zahraniční školy?

I přes složitou dobu koronavirové pandemie se čeští studenti i letos vydávají za studiem do zahraničí.

Zajímavosti a tipy

Za Hranice: Epizoda #14 s Andreou Vytlačilovou o studiu módního návrhářství v Londýně

A také o práci pro světoznámé značky ACNE studios ve Stockholmu, Marc Jacobs v New Yorku nebo Kenzo v Paříži

Podcast

Za Hranice: Epizoda #13 s Kristinou Šůsovou o studiu ve Francii a práci pro OSN

Francie, mimoškolní aktivity, Sciences Po, Yoda Mentorship, OSN

Podcast

Doma nenašla vhodný obor, rozhodla se tak studovat Concept Art online

Erika už od mala kreslila a snila o tom, že bude dělat v budoucnu něco výtvarného

Příběhy a zkušenosti

Zkušenosti ze zahraničí: Radek Špicar

Inspirace není nikdy dost, a proto vám pravidelně přinášíme příběhy úspěšných Čechů, kteří mají zkušenosti ze zahraničí.

Příběhy a zkušenosti

Zkušenosti ze zahraničí: Nikita Poljakov (Novinář, Economia)

Inspirace není nikdy dost, a proto vám pravidelně přinášíme příběhy úspěšných Čechů, kteří mají zkušenosti ze zahraničí.

Příběhy a zkušenosti

Za Hranice: Epizoda #11 s Annou Coufalovou o jejím studiu ilustrace ve Velké Británii

Velká Británie, Ilustrace, University of Derby

Podcast

Zkušenosti ze zahraničí: Kateřina Vacková (Lékařka, zakladatelka neziskové organizace Loono)

Inspirace není nikdy dost, a proto vám pravidelně přinášíme příběhy úspěšných Čechů, kteří mají zkušenosti ze zahraničí.

Příběhy a zkušenosti

Připravte se na studium medicíny: kde a jak získat zkušenosti už před přijímačkami

Stáž v nemocnici i práce v hospicu vám mohou pomoci získat místo na prestižní univerzitě

Zajímavosti a tipy

Cesta za sebepoznáním přes Londýn až do Skotska

#13 - Deník zahraničního studenta

Příběhy a zkušenosti

Za Hranice: Epizoda #10 s Matoušem Vinšem o tom, jak projet svět, vytvářet smysluplné projekty a rozvíjet talent

Cestování, vzdělávání, talent, rozvoj silných stránek

Podcast

Zkušenosti ze zahraničí: Andrea Vytlačilová (Módní návrhářka a ilustrátorka)

Inspirace není nikdy dost, a proto vám pravidelně přinášíme příběhy úspěšných Čechů, kteří mají zkušenosti ze zahraničí.

Příběhy a zkušenosti

O koronaviru už jsme slyšeli dost, jak ale ovlivnil univerzity ve světě?

Rok 2020 si budeme pamatovat z mnoha důvodů, jedním z nich bude bezpochyby pandemie COVID-19.

Zajímavosti a tipy

Za Hranice: Epizoda #9 s Hanou Bernhardovou o jejím splněném snu studovat biochemii na Oxfordské univerzitě

Jak se připravit na studium prestižní univerzity?

Podcast

Zkušenosti ze zahraničí: Jiří Navrátil (vědec, technologický skaut, inovátor)

Inspirace není nikdy dost, a proto vám pravidelně přinášíme příběhy úspěšných Čechů, kteří mají zkušenosti ze zahraničí.

Příběhy a zkušenosti

Do Rakouska na zkušenou

Jak se zbavit strachu, rozmluvit se v němčině a ještě zažít super léto?

Příběhy a zkušenosti

Za Hranice: Epizoda #8 s Vítkem Škopem, mladým designérem, nejen o tom, co mu v Americe zachránilo život

V další epizodě podcastu Za hranice byl hostem mladý, nadějný designér Vítek Škop.

Podcast

Technologie a aplikace, které pomáhají efektivně studovat (2. část)

Na začátku byl tento článek koncipován jako jeden list aplikací, které pomáhají k efektivnímu studiu či práci. Netrvalo dlouho a celá struktura se změnila.

Příběhy a zkušenosti

Jak jsem přišel ke studiu ekonomie na škole, kde ji vyučoval Adam Smith

Když jsem se na gymnáziu rozhodoval, kam povedou mé další studijní kroky, jistě mě nenapadlo, že to bude právě na the University of Edinburgh (UoE) ve Skotsku.

Příběhy a zkušenosti

[FAQ]: Studium v zahraničí od září 2020 aneb Na co se nás nejvíc ptáte?

Jak to bude se studiem v zahraničí příští akademický rok?

Zajímavosti a tipy

Přijímací zkoušky na zahraniční lékařské fakulty: Jak zdolat BMAT a UCAT?

Čtěte dále o dvou hlavních testech které jsou součástí přijímacího řízení

Zajímavosti a tipy

Za Hranice: Epizoda #7 s Karlem Klatovským (Microsoft) o online vzdělávání

V sedmém dílu podcastu "Za hranice" byl hostem manažer Microsoftu pro oblast vzdělávání, Karel Klatovský.

Podcast

Průzkum: Studentům chybí spolužáci, ale i výklad učitelů

Narozdíl od obchodů, kadeřnictví a dalších služeb se většina studentů v České republice do školy už letos nepodívá.

Zajímavosti a tipy

Jak efektivně studovat a získat ty nejlepší výsledky (1. část)

“Nejen v online módu” / pokračování pátého dílu podcastu “Za hranice”

Příběhy a zkušenosti

Za Hranice: Epizoda #6 s Michalem Barabasem o studiu na Cambridge

Michal Barabas a jeho příběh nejen o studiu medicíny na Univerzitě v Cambridge

Podcast

Jak správně napsat "Personal Statement"?

Motivační dopis nemusí být věda. Stačí se držet základních principů, které váš dokument posunou na špičkovou úroveň!

Zajímavosti a tipy

Za Hranice: Epizoda #5 o tom, jak efektivně studovat v karanténě

V pátém díle podcastu Za Hranice jsme si prohodili role a Filip se z moderátora stal hostem.

Podcast

Moje cesta na Cambridge

Studium medicíny na jedné z nejstarších univerzit na světě

Příběhy a zkušenosti

Jak lze studovat střední školu v zahraničí bez vykročení z domu?

Studium střední školy online

Zajímavosti a tipy

TOP 10 online kurzů zdarma z těch nejznámějších univerzit světa

Filipův deník zahraničního studenta #10

Zajímavosti a tipy

Jak probíhá "online" studium na skotské univerzitě

Filipův deník zahraničního studenta #9

Příběhy a zkušenosti

Za Hranice - Epizoda #4 (Podcast)

Valery Senichev a Tomáš Jízdný o koronaviru a rozvoji talentu v nejistých dobách

Podcast

Pohled na Koronavirus z Velké Británie aneb “Keep calm and study on”

Filipův deník zahraničního studenta #8

Příběhy a zkušenosti

Za Hranice - Epizoda #3 (Podcast)

Kristýna Havlíková o tom, jak zpětně hodnotí její studium na české vysoké škole

Podcast

Za Hranice - Epizoda #2 (Podcast)

Lukáš Heřmánek o jeho akademické dráze od Anglie až do Rakouska

Podcast

Za Hranice - Epizoda #1 (Podcast)

Poslechněte si první díl našeho nového podcastu!

Podcast

High School Experience - Proč zkusit střední v zahraničí?

Důvody, proč vyrazit do světa už na střední a jak na to s High School Experience

Zajímavosti a tipy

Cool obory, které budou trendy i v roce 2030

Filipův deník zahraničního studenta #7

Příběhy a zkušenosti

Tak trochu odlišný pohled na rozdíly ve vzdělávacích systémech a rozvoji talentu

Filipův deník zahraničního studenta #6

Příběhy a zkušenosti

Bilancování roku a plány na novou dekádu

Filipův deník zahraničního studenta #5

Příběhy a zkušenosti

Financování studia a života v UK | Praktické srovnání

Filipův deník zahraničního studenta #4

Příběhy a zkušenosti

Co je rozhodující pro budoucí studenty při výběru univerzity?

Pro budoucí studenty už není tak důležité oficiální hodnocení školy. Větší váhu pro ně má hodnocení jejich vrstevníků, virtuální tours, dostupná videa, ale také třeba výše školného a dalších poplatků.

Zajímavosti a tipy

Život na skotské univerzitě

Filipův deník zahraničního studenta #3

Příběhy a zkušenosti

Jak se Sophii studovalo na střední v Anglii? | Videorozhovor

Jak si vybrat střední školu v Anglii? Jak se žije v Brightonu? A jak rychle najdete nejlepší kamarády? Na to vše vám odpoví Sophie, která se nebála a vyjela za studiem do zahraničí.

Příběhy a zkušenosti

Jak uspět u přijímacího řízení od A do Z

Filipův deník zahraničního studenta #2

Příběhy a zkušenosti

Filipův deník zahraničního studenta

Díl první - Globální myšlení aneb jak se žije v mezinárodním prostředí.

Studium v zahraničí: velká párty nebo cesta ke kritickému myšlení?

Vzdělávání se mění. Možná pomaleji než bychom si přáli, ale mění se. Co se ale mění velmi rychle jsou nároky, které na vzdělávací systém máme.

Bára Vacková: Anglie je zážitek na celý život

Odjet do Anglie bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Byl to nepopsatelný zážitek, který se mi natrvalo vryl do paměti a celou mě změnil.

Filip Vajskebr: Přes Anglii rovnou na IES UK

Vždycky jsem se chtěl dostat na Institut ekonomických studií na Karlovce, jen jsem si nebyl jistý, jak na to. Kámoš, který tam měl svýho času bráchu, mi poradil, že při přijímačkách kladně hodnotí schopnost pracovat v angličtině, případně studijní pobyt venku. A já stejně chtěl vycestovat - takže bylo rozhodnuto. Zvolil jsem přímo Anglii.

Jak si vybrat jazykový pobyt v Anglii?

Jazykový pobyt v Anglii není jen záležitostí ceny. Pod obecnou nabídkou se skrývají velmi rozdílné kurzy a služby. A kompromis v některých nárocích by se vůbec nemusel vyplatit. Proto je vhodné orientovat se podle několika vodítek.

Viktorie Brýdlová: Začala jsem si konečně věřit

Vydat se do zcela nového prostředí sice vyžaduje kapku odvahy, pokud se ale neleknete, dá vám studium v zahraničí, kromě skvělých zkušeností, i zdravé sebevědomí.